sty
Witaj Dzieciąteczko w żłobie! - Wyznajemy Boga w Tobie!

Poniedziałkowy dzień 6. stycznia był bardzo radosny i królewski :) Wszystko za sprawą Trzech Mędrców, którzy w barwnym orszaku europejskim, azjatyckim i afrykańskim prowadzili mieszkańców Katowic ulicami miasta ogłaszając, że Boże Narodzenie jest najprawdziwszą z prawd. Wszystko miało swój początek w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, skąd po uroczystej mszy dziękczynnej wyruszyliśmy w drogę prosto do stajenki. Towarzyszył nam śpiew kolęd, a scenki, które oglądaliśmy po drodze, dały nam sposobność zobaczenia uczniów naszych szkół w roli aktorów.
Ten dzień to już taka nasza węgielkowa tradycja. Cieszymy się, że było nas tak dużo - chyba określenie kilka tysięcy nie jest przesadą :). Gratulujemy wszystkim dzieciom, które dzielnie maszerowały w Orszaku. Przedszkolaki i młodsi uczniowie szkół godnie reprezentowali orszak europejski; dziewczynki w strojach dwórek i chłopcy - z tarczą i mieczem w dłoni - prowadzili nas w orszaku czerwonym, a starsze uczennice z Płomienia i starsi uczniowie z Kuźnicy towarzyszyli Mędrcowi z dalekiej Azji, tworząc orszak zielony :) Serdeczne dzięki dla wszystkich Rodziców, którzy zamówili stroje i zadbali o to, by nasz Orszak był liczny. Wielkie brawa dla Ojców ze Straży - to dzięki Wam czuliśmy się bezpiecznie. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim członkom sztabu organizacyjnego katowickiego OTK na czele z Anią Misztal i Adamem Skowronem oraz wszystkim wolontariuszom.Tak duże wydarzenie wymaga wielu godzin planowania, organizowania, główkowania i zapewne także kilku nieprzespanych nocy... Dziękujemy, że podjęliście ten trud, umożliwiając nam wszystkim radosne przeżycie Święta Trzech Króli!
Poniżej krótka fotorelacja z Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy Panu Tomaszowi Kawce za przesłane zdjęcia :) Do zobaczenia za rok, na kolejnym Orszaku.