Kolorowe czterolatki

Miesiąc listopad dla 4-latków był bardzo kolorowy, a to za sprawą tematu miesiąca, jakim było malarstwo. Spektakularnym uwieńczeniem wysiłków artystycznych podejmowanych przez dzieci była ich autorska wystawa na sali gimnastycznej.
Dzieciom tak spodobała się zabawa kolorami, że postanowiliśmy zaprosić do naszych grup jeszcze jednego gościa, który będzie swoistą klamrą zamykającą temat kolorów i malarstwa. W ubiegły czwartek Pani Monika Soworka – nasz gość –
wjechała do sali z wózkiem wypełnionym po brzegi kolorowymi niespodziankami. Na początku dzieci tworzyły pary, dobierając obrazki do kolorów. Następnie miały szansę zinterpretować zaprezentowane im obrazy. Zadanie wcale nie było takie łatwe, ale bogata wyobraźnia i pomysłowość naszych przedszkolaków sprawiła, że poradziły sobie znakomicie. Nasz gość omówił także z dziećmi symbolikę kolorów dominujących w przedszkolnym mundurku. Dowiedzieliśmy się – i wcale nie jesteśmy tym tak bardzo zaskoczeni, że czerwony to energia, a granatowy inteligencja i spokój. Na koniec dzieci zapoznały się ze wzornikiem kolorów różnych materiałów. Niektóre same były zaskoczone, ile może być odcieni jednego koloru i, że wcale nie tak łatwo wśród takiej gamy kolorów znaleźć np. kolor i materiał, z którego zrobiony jest stoliczek przedszkolny. Była również zabawa z kolorową piłką i jeszcze kilka innych wyzwań, ale nie sposób o wszystkim napisać. Na pewno było bardzo energetycznie, kolorowo i z poczuciem humoru.