Podróż 3-latków do świata instrumentów i muzyki

Grupa Biedronek, Pszczółek oraz Motylków wybrała się na audycję muzyczną w krainę nieograniczonej, dziecięcej wyobraźni. Przybył tajemniczy gość- Pan Bartek Pieszka, który zabrał nas w podróż do Afryki, Brazylii, na Hawaje oraz do Rio de Janeiro. Dzieci miały okazję poznać wygląd i brzmienie różnych instrumentów, takich jak: bęben djembe, dzwonki czy bongosy. Wśród 3-latków największą radość wzbudził instrument, który wystąpił w roli głównej, a był to: wibrafon. Zresztą nasz gość zdradził nam, że to jego ukochany instrument. Pan wibrafonista eksperymentował z dwiema pałeczkami w każdej ręce. Przedszkolaki słuchały „z otwartymi buziami” o niesamowitych możliwościach prezentowanego instrumentu. Dowiedziały się np., że dźwięk wibrafonu można usłyszeć w niektórych bajkach. Podczas wspólnego spotkania ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość improwizowania razem z prowadzącym. Pan zachęcał przedszkolaki do grania na różnych instrumentach. W końcu muzyka to wspaniała przygoda, która otwiera naszą duszę i wyobraźnię.