„Ludzie listy piszą…”

„Ludzie listy piszą…”, ale co dzieje się z nimi później? Tę tajemnicę odkryły Zajączki, Kangurki i Tygryski, które dzięki uprzejmości Pani Marioli (żony naszego Pana Józefa :)), zwiedziły Urząd Pocztowy w Tychach. Po poczcie oprowadzał dzieci pan naczelnik i pokazywał miejsca, gdzie sortuje się i pieczętuje paczki oraz listy. Na chwilę dzieci zamieniły się w listonoszy i zajęły fotele przy ich stanowiskach pracy. Miały też okazję porozmawiać z panią listonosz, która akurat wracała do urzędu po nowy zapas listów do rozniesienia. No i oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć przy czerwonej skrzynce, za to w tradycyjnych czapkach listonoszy, które dostaliśmy na pamiątkę. I tak pierwsza autokarowa wycieczka 4-latków już za nami (dzieci spisały się na medal), a my już szykujemy się do kolejnej.