„Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego, wszyscy muszą pracować mój maleńki kolego.”

Nasze 4-latki przekonały się o tym, że każda praca jest potrzebna i równie ważna. Ratownik medyczny, którego gościliśmy w naszym przedszkolu (tata Hani z grupy Zajączków), opowiadał o swojej pracy, w jaki sposób pomaga ludziom, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach, czego unikać, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na rowerze i jak wykonać opatrunek. Dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Nie mniejsze wrażenie wywołała obecność naszej pani Uli, która opowiadała o swojej pracy w przedszkolu. Pokazała dzieciom na czym polega jej praca, co to znaczy dbać o porządek w sali. Przeprowadziła zajęcia praktyczne z wykorzystaniem swojego „sprzątającego wózka”, na którym znalazły się różne sprzęty. Dzieci najbardziej zaciekawiła myjka do okien Karcher oraz wiadro z wyrzynarką do mopa. Dzieci wyraziły gotowość do pomocy przy sprzątaniu i utrzymaniu czystości w salach. Będziemy pamiętać o tej deklaracji w przedszkolu i oczywiście do tego samego zachęcamy rodziców.