gru
Węgielkowa służba zdrowia

W naszych grupach 3-latkowych wiele się dzieje! Tydzień temu odwiedziła nas Pani Marta – higienistka i asystentka stomatologiczna, która rozmawiała z dziećmi na temat higieny rąk i jamy ustnej. Po krótkim treningu profesjonalnego mycia rąk dzieci mogły poznać technikę szczotkowania ząbków „na okrągło”. Dowiedziały się, dlaczego szczoteczka powinna być sucha i ile pasty potrzeba, by umyć ząbki. Najodważniejsi mogli przeżyć swoją małą wizytę u dentysty! Dowiedzieliśmy się też kiedy nasze ząbki się uśmiechają, a kiedy bywają smutne ... i co zrobić, by je rozweselić. Może teraz dzieci pobawią się w dentystę i opowiedzą rodzicom o tym czego się dowiedziały? Mamy nadzieję, że gdy nadejdzie czas prawdziwej wizyty u dentysty nasze maluszki będą dzielnymi pacjentami!