lis
Mała "Wielka" Akademia

„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i Ty” – to słowa popularnej ostatnio piosenki śpiewanej przez wielu małych Polaków. Świętowanie rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nie ominęło również naszego przedszkola. We czwartek - 15 listopada - grupy Sówek, Wiewiórek, Tygrysków i Kangurków przygotowały Małą Akademię Przedszkolaka, którą rozpoczęły od uroczystego odśpiewania hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, przyjmując przy tym właściwą postawę „na baczność”. Dzieci odważnie prezentowały również wiersze i piosenki patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Warszawskie dzieci”, „Defilada” czy „Płynie Wisła, płynie”. Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych artystów. Chyba są dobrym przykładem na to, że śpiewać i rozmawiać o niepodległości można w każdym wieku :) Gratulacje składamy na ręce Pani Ani Eibin, która przygotowała dzieci do występu i trzymała pieczę nad tym muzycznym wydarzeniem. Dziękujemy również za liczny udział rodziców i dziadków - wasza obecność była dużym wsparciem dla występujących przedszkolaków. Przyznacie sami - ta akademia na długo pozostanie w naszej pamięci.