lis
Kulturalnie w bibliotece :)

Korzystając ze słonecznej pogody nasze pięciolatki wybrały się na spacer, którego metę stanowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach-Murckach. Listopad to dla Sówek i Wiewiórek miesiąc, podczas którego dzieci poznają autorów baśni i bajek, zagłębią się również w szeroko pojętą kulturę i teatr oraz zaznajomią się z pracą pisarza. Być może przedszkolaki zostaną autorami pewnej książki? Ale zanim to nastąpi pięciolatki chciały się dowiedzieć na czym polega praca bibliotekarza, jak należy zachować się w bibliotece i czy książki lubią być głaskane :) Podczas zajęć Panie bibliotekarki pokazały nam ciekawą literaturę dla dzieci, mogliśmy też "poczytać" te książki, które najbardziej nam się spodobały. Był czas na wysłuchanie bajki, która dostarczyła nam dużo radości. A na pytanie: "Jak jest w bibliotece?" można odpowiedzieć nie inaczej, jak "Repus tsej" - te dwa wyrazy przeczytane od końca mówią same za siebie :)