cze
Marzenie bibliotekarza

"Pies", "Kot", "Króliczek", "Lalka i samolot na sterowanie", "Zostać policjantem", "Być żołnierzem" - to tylko niektóre z marzeń, jakie mają Sówki i Wiewiórki. Pięciolatki rozmawiały o marzeniach podczas lekcji bibliotecznej, którą przygotowały dla nas zaprzyjaźnione panie z MBP nr 26 w Katowicach-Murckach. Przedszkolaki mogły posłuchać opowiadania i wiersza o marzeniach, a następnie przystąpiły do wykonania latawca z kolorowej bibuły, na którym przykleiły napisane marzenia. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, samodzielnie wykonały ogon latawca i co najważniejsze - współpracowały ze sobą. Miały też okazję puszczać latawce na wietrze, mając nadzieję, że marzenia polecą wprost do nieba. W prawdzie Sówki, w drodze do biblioteki, solidnie zmoczył wiosenny deszcz, ale wydaje się, że skoki przez kałuże były równie atrakcyjne jak samo tworzenie latawca :) Gratulujemy naszym dzielnym marzycielom wzorowego zachowania w bibliotece! :)