maj
Do ważenia, gotowi, start!

Czy klocek jest cięższy od książki? Czy dwa klocki ważą tyle samo? Czy większy klocek piankowy jest cięższy od mniejszego klocka drewnianego? Na te wszystkie pytania poszukiwaliśmy wspólnie odpowiedzi z Sówkami i Wiewiórkami. Bardzo pomocne okazały się bomborurki, woreczki i sznurek, z których dzieci samodzielnie skonstruowały wagi. Pięciolatki zważyły wszystko, co zmieściło się do woreczka:) Same również zapisały na kartce wyniki swoich pomiarów. Kolejnym etapem było ważenie na prawdziwych wagach. Dzieci w zespołach ważyły na wadze szalkowej, wadze elektronicznej kuchennej i wadze elektronicznej łazienkowej. Okazało się, że kilkoro dzieci z grupy ważyło tyle samo. To odkrycie wywołało zdumienie na twarzach badaczy. W przedszkolu wielkie ważenie już zakończone. Zachęcamy rodziców do eksperymentowania z wagą w domu. Przecież jest tam tyle przedmiotów do zważenia:)