kwi
Czy kręgosłup lubi wodę mineralną?

Na to pytanie szukały odpowiedzi Sówki i Wiewiórki podczas zajęć z gimnastyki korekcyjnej, które przeprowadziła dla dzieci Sylwia Stopka, fizjoterapeuta i nauczyciel wychowania fizycznego z Płomienia. Najstarsze grupy Węgielka dowiedziały się jak ważny jest kręgosłup dla człowieka, jak należy prawidłowo siedzieć przy stoliku, chodzić i gimnastykować go, aby był giętki, sprężysty i służył nam długie lata. Przedszkolaki poza ćwiczeniami z chustą Klanzy, woreczkami gimnastycznymi i butelkami wody, poznały też Dżonego - który bardzo zaciekawił młodych odkrywców, bo pod kowbojskim ubraniem skrywał fantom kręgosłupa człowieka :) Sówki i Wiewiórki po zajęciach z panią Sylwią wiedzą, jak ważne jest picie wody (najlepiej niegazowanej), która nawadnia krążki międzykręgowe, a to z kolei wpływa na lepsze funkcjonowanie kręgosłupa. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i garść wiedzy o zdrowych plecach. Mamy nadzieję, że nawyk picia wody wejdzie nam w krew :)