kwi
Poranek Mistrzów

Każdy dzień w naszym Przedszkolu rozpoczyna się tak samo. Bez względu na dzień tygodnia, warunki atmosferyczne, porę roku czy wiek dzieci - o godz. 8:30 (4 i 5-latki) lub 9:00 (3-latki) w Węgielku rozpoczyna się Poranek. To właśnie wtedy, w każdej z przedszkolnych sal, rodzą się znawcy nawyków, dyżurni i królowie kalendarza, kreatorzy pogody, odkrywcy zagadek, specjaliści bitowania, czempioni przeliczania ... mówcy, znawcy ... jednym słowem - mądre przedszkolaki. Dla nas PORANEK to ważny element dnia, który rozpoczynamy wspólną modlitwą, powierzając konkretny dzień Panu Bogu. To na poranku czytamy dobre wiadomości z agend (do których wpisywania serdecznie zachęcamy), wybieramy dyżurnych, powtarzamy dni tygodnia, miesiące i nawyki, bitujemy, przeliczamy dzieci i poznajemy wiersze. Ćwiczymy aparat mowy, a pamięć wyposażamy w nowe słowa, obrazy i działania matematyczne.