mar
Nie bój się policjanta! Sznupek w Węgielku

W zeszłym tygodniu nasze przedszkole odwiedził umundurowany gość, sierżant Łukasz Oślizło. Poprowadził dla naszych starszaków pogadankę w ramach programu profilaktyczny "Mam przyjaciela policjanta" Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas spotkania zapoznał dzieci z pracą policjanta, opowiedział jak wygląda komisariat, sprawdził również znajomość naszych Sówek i Wiewiórek w temacie numerów alrmowych. Dzieci mogły z bliska zobaczyć prawdziwe kajdanki i odznakę policyjną, wcieliły się również w bohaterów scenki tematycznej o skradzionym rowerze. Podczas spotkania atrakcją dla 5-latków było spotkanie ze Sznupkiem, policyjną maskotkę, która swoimi rozmiarami różniła się od pluszaków, które dzieci przynoszą czasem do przedszkola :) Sznupek, w stroju policjanta, zaprosił dzieci do wspólnego tańca i razem z nimi zaśpiewał piosenkę. Było dużo radości, ale co najważniejsze, wiele pożytecznych wiadomości.