wrz
Ruch to zdrowie

Każdy dorosły wie jak ważna jest kultura. Ale dziś słów kilka o kulturze fizycznej, która w Węgielku jest istotnym elementem dnia. Podczas zajęć z psychomotoryki ćwiczymy nie tylko współpracę między sobą i poznajemy zasady gry zespołowej, ale przede wszystkim rozwijamy motorykę dużą, czyli ogólną sprawność ruchową dzieci. Nasi milusińscy chętnie biegają, skaczą, pokonują tory przeszkód, turlają się i czworakują, a nasza nowa sala gimnastyczna tylko nam w tym pomaga. Zachęcamy do ćwiczenia z dziećmi na spacerze lub podczas weekendowych porządków. W końcu każdy z nas, dorosłych, ma w sobie coś z dziecka, a nasze przedszkolaki na pewno będą zachwycone, kiedy tata przeskoczy kałużę, a mama, niczym baletnica, przemaszeruje po krawężniku.