"Kot w butach" w Węgielku!

7 czerwca jedna z naszych przedszkolnych sal zamieniła się w najprawdziwszą salę teatralną. Światło reflektorów oświetliło barwną scenografię,  a po chwili pojawili się aktorzy w pięknych strojach, którzy zabrali nas w baśniowy świat. Dzieci poznały historię ubogiego Janka, który otrzymał w spadku niezwykłego kota. Wkrótce okazało się, że kot nie tylko mówi (a nawet śpiewa!) i lubi chadzać w butach, ale także jest wyjątkowo pomysłowy i potrafi zadbać o swojego pana. Dzięki jego sztuczkom Janek poznał piękną królewnę, z którą stanął na ślubnym kobiercu… Potem były ukłony i oklaski, a rozpromienione twarze przedszkolaków i uczennic były najlepszą nagrodą dla aktorów.

Całe to pozytywne zamieszanie było sprawką naszych wspaniałych rodziców, którzy – z okazji Dnia Dziecka – postanowili przygotować dla przedszkolaków i młodszych uczennic spektakl. Do pracy wzięli się bardzo profesjonalnie i z rozmachem. W wielkiej tajemnicy przeprowadzali próby, ćwiczyli po nocach swoje role i przygotowywali scenografię. Efekty były fantastyczne i na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. Dzięki uprzejmości dyrekcji Opery Śląskiej aktorzy wystąpili w pięknych strojach wprost z teatralnej garderoby.

Drodzy Rodzice, dziękujemy! Dzięki Wam każdy Dzień Dziecka jest absolutnie wyjątkowy!