Dzień Rodziny

17 maja obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Rodziny, czyli połączone święto Mam i Tatusiów. Nasze przedszkolaki w tajemnicy przygotowały występ i inne niespodzianki dla swoich ukochanych rodziców.

Puchatki i Jeżyki śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, po czym wręczały rodzicom własnoręcznie wykonane niespodzianki. Mamusie otrzymały gliniane wisiorki w kształcie serca, a tatusiowe kolorowe, wiosenne muchy (zamiast krawata).

Kangurki i Tygryski również przygotowały wspaniały występ sceniczny, po którym musiały nawet nastąpić bisy! Szczególnie mocno zapadł nam w pamięć radośnie i głośno powtarzany refren – „Mama z lodami, mama z kanapą, lecz najpiękniejsza jest mama z tatą”! Tuż po występach czekało na rodziców trudne zadanie – sala zajęć zamieniła się wystawę portretów rodzinnych, wykonanych własnoręcznie przez przedszkolaków, a rodzice musieli rozpoznać swoje podobizny. Nie było łatwo ale z pomocą pociech wszyscy dali radę 🙂

Sówki i Delfinki także zawładnęły „sceną” przedszkolną, a punktem kulminacyjnym ich występu była piosenka „Zabawa z rodziną” śpiewana na melodię „Hej sokoły”, która aż poderwała publiczność z krzeseł. Po zakończeniu przedstawienia rodzice przeszli do sal swoich dzieci, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka: prezent – ręcznie wykonany świecznik wręczany przy głośnym śpiewie „Sto lat”. Nie obyło się bez wzruszenia.
Dzięki połączonym siłom rodziców w salach pojawił się również słodki poczęstunek dla wszystkich.

To był wspaniały dzień, a najlepsze jest to, że dzień rodziny jest każdego dnia! 🙂