Idziemy w Orszaku Trzech Króli

Trzej Królowie pielgrzymowali ulicami Katowic po raz trzeci. Nasz Orszak ma licznych organizatorów, a nade wszystko coraz więcej uczestników. Dzieci i Rodzice z Przedszkola Węgielek, Szkoły dla Chłopców Kuźnica i Szkoły dla Dziewcząt Płomień wyróżniały się czerwonym kolorem przebrań. Mali wojownicy i małe dwórki, wraz z dorosłymi wysłuchali wpierw błogosławieństwa JE Arcybiskupa ze stopni katowickiej Archikatedry. A gdy już orszakowe zawołania zostały przećwiczone, a kolędy zaintonowane, podążyliśmy wszyscy za Trzema Królami jadącymi konno. Coraz nas więcej z roku na rok, mówi się o dziesięciu tysiącach katowiczan, którzy z radością i żarem chcieli dziś wyznawać na ulicach miasta radość z narodzenia Pana i z naszej wiary. Prócz tego pragniemy dzieci nasze uczyć hojności i współodpowiedzialności za misje, dlatego w tym roku złożyliśmy u stajenki także dary materialne: każdy uczestnik mógł ofiarować pomoce szkolne na cele misyjne w Peru i Afryce. Zebrano ich ponad 80kg! Nieśliśmy także Narodzonemu Bogu naszą modlitwę wstawienniczą w intencji wyzdrowienia osób potrzebujących pomocy. Podobnie jak rok temu, również w czasie tegorocznych przygotowań do Orszaku Opatrzność Boża była z nami, a w tym szczególnym dniu obdarzyła nas na dodatek wspaniałą pogodą.

Tak więc Orszak Trzech Króli 2014 to już święto masowe. Cieszymy się, że ludzie z Projektu Edukacyjnego „Węgielek” mieli w nim swój spory udział. Zapamiętamy też poorszakowe węgielkowe spotkanie w siedzibie Gościa Niedzielnego, gdzie kolędowaliśmy wraz z zespołem Pani Magdy Anioł. Pani Magdo, z serca dziękujemy!

Jacek Drobnik

(tata Hani z Węgielka i Jasia z Kuźnicy)

Na naszym profilu węgielkowym  https://www.facebook.com/przedszkolewegielek można znaleźć również audycję Radia eM z głosami małych i dużych uczestników orszaku jak również zdjęcia i filmy Gościa Niedzielnego.