lis
I już po Kongresie EASSE...

Część rodziców oraz kadry pedagogicznej przedszkola "Węgielek" wzięła udział w III Międzynarodowym Kongresie Edukacji Zróżnicowanej w Warszawie. Podczas spotkania mieliśmy okazję zaczerpnąć z doświadczeń dyrektorów, wychowawców jak również absolwentów szkół zróżnicowanych ze względu na płeć z pięciu kontynentów. Ponadto przedstawiono szereg badań naukowych potwierdzających wysoką jakość edukacji w szkołach funkcjonujących częściowo lub w całości w/g modelu edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej.

Kongres był także świetną okazją do nawiązania osobistych kontaktów z rodzinami pozostałych "placówek zróżnicowanych" w Polsce (nie tylko sternikowych), podzieleniem się spostrzeżeniami, pytaniami i dobrymi praktykami. Obsługa kongresu była sprawowana przez uczniów i uczennice warszawskich szkół zróżnicowanych (Szkoły Żagle i Strumienie Stowarzyszenia Sternik, Prywatne Żeńskie Gimnazjum i Liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny, Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek) wprowadzając uczestników w niemały podziw.

Materiały pokongresowe dostępne dla zainteresowanych u dyrekcji przedszkola.